درباره انجمن

درباره انجمن

انجمن هیدروگرافی و آبنگاری ایران در سال 1392 با پیشنهاد مهندس شهریار قره داغی و مهندس محمد ثاقب از شرکت مهندسین مشاور مبنای مه کشند و با همت متخصصان هیدروگرافی و دریایی کشور آقایان کاپیتان امیر مزینی فر از نیروی دریایی، مهندس مصطفی آب روشن، مهندس لیلا دخت رستم از وزارت کشور و همکاری مهندس محمد رضا اله یار و مهندس سعید پاریزی از سازمان بنادر و دریانوردی، مهندس و محمدحسن خدام محمدی از سازمان نقشه برداری کشور، دکتر دانیال اژدری از سازمان شیلات ایران، تشکیل گردید و پس از تدوین اساسنامه و اخذ مجوز فعالیت از وزارت کشور در سال 1394 تاسیس و راه اندازی شد.

با توجه به قدمت این علم در جهان و گستردگی انجام امور هیدروگرافی در کشور، که سابقه آن به دهه 50 شمسی میرسد، وجود یک انجمن مستقل و نهادمند جهت پاسخگويي به ضروري‌ترين نيازهاي دریایی کشور و حمایت از حقوق حرفه ای متخصصان هیدروگرافی و ارتقاء فرهنگ و دانش فنی تخصصی آبنگاری در کشور ضروری و لازم به نظر میرسد.

لذا پس از تلاش و پیگیری مجدانه اعضای هیئت موسس و حمایت های ضمنی سازمانهای مرتبط با امور هیدروگرافی و دریایی ، این انجمن موفق به دریافت پروانه تاسیس به شماره…cfvsd.. گردید.